Комфортність кухні безпосередньо залежить від великої кількості факторів, серед яких особливо виділяється використовувана мийка. Миття продуктів і посуду є важливою частиною приготування їжі, якої нічого не повинно заважати. Тобто, від мийки потрібно функціональність, місткість, довговічність, простота догляду і відповідність дизайну приміщення. Так що перед покупкою необхідно чітко розуміти, як вибрати кухонну мийку.

Форми і розміри мийок для кухні

Для початку розберемося, як правильно вибрати кухонну мийку за формою. Кожне сучасне рішення має свої переваги і недоліки:

 • Кругла мийка - універсальна класика, чия місткість вище, ніж у інших варіантів, а догляд простіше. Дизайн частіше традиційний, а додаткові секції відсутні.
 • Квадратна - містке виріб, що вимагає більш ретельного догляду через наявність кутів.
 • Прямокутна - вимагає наявності великої стільниці, але натомість ви отримуєте підвищену місткість. По догляду ситуація також, як і з квадратної мийкою.
 • Кутова - хороший вибір для маленької кухні. Економія простору, втім, негативно впливає на місткість і догляд за чашею.

Переходимо до питання як вибрати мийку кухонну за розміром. Для початку необхідно визначитися з кількістю чаш, яких може бути від 1 до 4. Підвищена кількість дозволить розподіляти по відсіках продукти і посуд.

Також необхідно мати досить велику стільницю, адже від її країв до мийки має залишатися 5 сантиметрів. Якщо більше, це ускладнить експлуатацію, а якщо менше, призведе до розльоту води на стіни і підлогу.

Перед тим, як вибрати кухонні мийки, також слід прикинути глибину чаші - у основний повинно бути не менше 20 сантиметрів глибини, щоб вода не розбризкується в сторони, а вам не доводилося занадто тягнутися до дна.

Відмінності за типом монтажу

Щоб зрозуміти, кухонні мийки як вибрати, важливо розглянути умови установки, де найбільш популярними варіантами є:

 • Накладні мийки - вироби надягають зверху на стільницю, ніби кришка, що дуже швидко і легко. Недолік полягає в протіканні води в стики.
 • Врізні - для монтажу в стільниці проробляється отвір під чашу.
 • Підстольний - тут також виконується отвір в мийці, але чаша знаходиться нижче основної поверхні, що забезпечує цікавий зовнішній вигляд і гігієнічність конструкції.
 • Вбудовувані - вироби інтегруються в стільницю урівень, що має ефектний вигляд, але потребує спеціальних навичках установки.

Матеріали мийки

Однозначної відповіді на питання як вибрати мийки кухонні за типом матеріалу, немає, так що ми знову розглянемо кожне із запропонованих ринком рішень:

 • З нержавіючої сталі. Створюються зі сплаву нікелю, сталі і хрому, що гарантує надійність і міцність, але мийка повинна мати стінки не менше 1 мм. Товста сталь не дасть раковині можливість «грати» і дозволить надійно зафіксувати великий змішувач. Мінуси полягають в помітності розлучень на поверхні, а також появи подряпин на металі. Крім цього, при напорі води такі вироби шумлять, і краще віддати переваги варіантів зі звукопоглощающей підкладкою.
 • Штучний камінь. Дана продукція називається композитної, так як в її складі використовується мармурова крихта, акрилова смола, кварцовий пісок і інші компоненти. Надійність мийки зі штучного каменю не підлягає сумніву, також на поверхні не видно забруднення, раковина проста в догляді, не шумить при падінні води і має великий асортимент дизайнерських рішень. Серед недоліків можна відзначити ймовірність фарбування від деяких продуктів, слабку переносимість розпеченій посуду і високу ціну.
 • Гранітні. Розбираючись в питанні, мийка кухонна як вибрати, чимало людей віддають перевагу виробам з композитного матеріалу, заснованого на гранітній крихті. Міцні і зносостійкі рішення відрізняються простотою догляду та солідним зовнішнім виглядом. Звичайно, за таку раковину доведеться чимало заплатити, а значна маса забезпечить додаткові складності при установці.

Вибір матеріалу кухонної мийки повністю залежить від потреб, бюджету, та особистих уподобань.