Змішувачі для кухні щодня відчувають серйозні навантаження, адже даними кранами користуються в десять разів частіше, ніж такий же сантехніки у ванній. Так що питання про те, який кухонний змішувач краще купити, зовсім не пусте. Щоб витримати таке навантаження, виріб повинен бути якісним, комфортним і надійним, а також добре вписуватися в загальний інтер'єр приміщення.

Якими бувають змішувачі для кухні

Щоб розібратися, які змішувачі кухонні хороші, а які ні, важливо зрозуміти відмінності між видами. Всі подібні вироби підрозділяються на наступні типи:

  • Двохвентильні. Звичні всім пристрою з двома кранами, добре відповідні класичних інтер'єрів.
  • Одноважільні. Крани з однією ручкою, що мають величезну популярність, адже всі дії можна робити однією рукою, повертаючи і піднімаючи функціональний елемент. Також дані рішення економічніші, адже на всі необхідні настройки для води потрібно менше часу.

Існують і безконтактні змішувачі, які зовсім не потрібно відкривати - досить лише піднести під кран руку або каструлю, після чого хлине потік води.

Прийнято вважати, що чим більше кут повороту виливу, тим комфортніше кухонний змішувач. Які бувають змішувачі для кухні за даним критерієм?

  • Доступні моделі мають кут виливу 120-140 градусів;
  • Пристрої дорожче повертаються на 180 градусів;
  • Найбільш просунуті вироби здатні крутитися навколо своєї осі.

Висувні змішувачі

Ще один поширений питання - який кухонний змішувач вибрати для мийного центру з 2-3 чашами? Відмінно підійдуть варіанти з висувним виливом і додатковим шлангом, що дозволяє висунути елемент на відстань 0,6-1,2 метра. Дані пристрої дуже зручні, якщо потрібно налити води в відро або велику каструлю.

Подібні вироби підрозділяються на дві категорії:

  1. Прості рішення виливу з аератором в функціональному елементі;
  2. Модернізовані вироби зі шланга і лійкою-душем, а також режимами душа і аерірованной струменя. Душ дозволяє помити ягоди, фрукти та зелень, обполоснути посуд і раковину.

Фіксація висувного виливу на необхідній висоті здійснюється за допомогою клавіші на голівці душа, об'єднаної з вантажами або пружиною повернення. Який змішувач для кухні вибрати з даних пропозицій? Перший тип зажадає зусиль для витягування лійки, але її не потрібно буде тримати. Що стосується поворотної пружини, такий виливши простіше дістається, але потрібно регулярно тримати кнопку, перешкоджаючи поверненню шланга.

Що ще вміють сучасні змішувачі?

Сучасний асортимент сантехніки містить широкий вибір змішувачів для кухні з різним додатковим функціоналом. Так, ви можете обзавестися виробом з вбудованим перемикачем для іншої побутової техніки, включаючи кавоварку і пароварку, посудомийну або пральну машину. Подібне доповнення позбавить вас від необхідності обладнати додаткову подачу рідини під побутову техніку та забезпечить захист від ненавмисного потопу.

Перекривати доступ рідини на прилади можна простим рухом руки, використавши маленький прапорцевий перемикач на пристрої. Тобто, з даними змішувачем більше не буде потрібно залазити під мийку, щоб перекрити подачу води, адже ви зможете регулярно контролювати стан важеля.

Щоб зрозуміти, який кухонний змішувач вибрати, варто також розглянути передові рішення з вбудованою технологією фільтрації води. Дані вироби мають двома виливу:

  • З першого крана тече проста водопровідна вода, що застосовується для миття посуду;
  • З другого крана відбувається подача питної води.

Також у продажу є крани, де обидва напору рідини знаходяться в єдиному виливу, але змішування «брудної» і фільтрованої води не відбувається.

Який купити кухонний змішувач за методом очищення? Безліч сучасних виробів доповнені вельми продуманою подвійний фільтраційної системою, де вода спочатку пропускається крізь мембрану, де видаляється вапно, опади та інші домішки. Далі її очищає вугільний фільтр, що видаляє хлор і органічні речовини, які сильно впливають на смак рідини і її аромат.